fbpx
Mosogatás

A helyes mosogatás alapszabályai

By 2019.05.10. No Comments

Nagyon sok ember van, aki a legkevésbé sem szeret mosogatni. A vasaláson kívül valószínűleg ez a másik leginkább megosztó házimunka. Szeretnénk ezt könnyebbé tenni azok számára is, akik a hátuk közepére sem kívánják a mosogatást. Megosztunk néhány hasznos tippet, így gyerekjáték lesz a poharak, tányérok, edények tisztává varázsolása.

Várjuk meg, míg felhalmozódik egy teljes adag mosogatnivaló. Nem feltétlenül kell minden poharat, tányért, kiskanalat azonnal elmosogatni. Persze, ne várjuk meg azt sem, hogy az egész konyha mosatlannal legyen tele, de ha a mosogatónk félig vagy egészen megtelik, ne halogassuk tovább a mosogatást!

Az első lépés legyen az, hogy azokat a dolgokat, amiben főztünk (lábasokat, serpenyőket, tepsiket) lehetőleg rögtön áztassuk be! Így feloldódnak a szennyeződések és a lerakódások.

A tányérokról, edényekről távolítsunk el minden ételmaradékot, és dobjuk ki a szemetesbe.

A folyó vizes mosogatással nagyon sok vizet pazarolunk. Engedjük inkább tele a mosogatónkat meleg vízzel, és tegyünk bele mosogatószert.

Mindig a legtisztábbtól haladjunk a legkoszosabb darabok felé, így kezdjük a poharakkal, aztán jöhetnek az evőeszközök, majd a tányérok. Az előzőleg beáztatott darabokat hagyjuk a legvégére, ezek közül is legutoljára a zsíros, olajos tepsiket, serpenyőket.

Ha közben úgy látnánk, hogy nagyon szennyezett a víz, engedjünk újat!

Az öntöttvas serpenyőket csak tiszta vízzel mosogassuk, ne használjunk mosogatószert hozzá!

Miután a mosogatással végeztünk, öblítsük el az elmosott dolgokat – az ecetes vízben való öblítéssel elérhetjük, hogy foltmentes, ragyogó eredményt kapjunk. Hagyjuk lecsöpögni, majd törüljük őket szárazra.

Törekedjünk a helyes testtartásra is mosogatás közben, ha görnyedten, a fejet lógatva mosogatunk, megfájdulhat a hátunk és a derekunk is.

A Lorin mosogatószerei rendkívül hatékonyak, kíméletesek a bőrrel és az áruk is verhetetlen! Neked melyik a kedvenced?